Protože obě zbožně milujeme brzká rána, a protože jsme si naivně myslely, že už pro sebe nemůžeme udělat víc, když si pokaždý dopřejeme božskou snídani, dobrou kávu, zacvičíme si, popovídáme, o víkendu i zaběháme, rozhodly jsme se vygooglit si nějaký nový tipy a nestačily se divit, kolik nových cool věcí bychom mohly ještě začít dělat! A protože se zejtra mění čas na letní, bude to pro některý z nás peklo.

Jelikož se s váma rády dělíme o všechny ty skvělý věci, nebude tomu ani dneska jinak. Nejvíc nás zaujal tenhle článek. Vybraly jsme tedy věci, který považujeme za skvělou novinku, kterou chceme začít praktikovat nebo alespoň zkusit. Vyberte si ty svoje a pojďte do toho s náma. To dáme!

  1. Jděte spát s napůl roztaženými závěsy

To nás nikdy nenapadlo hlavně proto, že Nat v noci miluje naprostou tmu a vadí ji i malé blikající světýlko od počítače nebo právě nezatažená škvírka závěsů. Slíbila ale, že s tím bude bojovat. Ten nápad, že nás vlastně probudí přirozený světlo je docela dokonalej. (Pokud tedy nevstáváme v pět hodin ráno…) Mozek si hned uvědomí, že je opravdu ráno a dá pokyn pro trochu příjemnější probuzení, než když vám zvoní budík a vy pootevřete oči do naprostý tmy a máte pocit, že je tak jedna ráno. Za nás skvělej nápad!

  1. Nastavte si budík o několik minut dřív, než potřebujete doopravdy vstát

Tohle je stará dobrá věc. Bez ní si život nedovedeme vůbec představit. Strašně rády si ještě ráno v posteli popovídáme, koukáme na e-maily a zprávy, který nám přišly přes noc, protože v České republice byl samozřejmě dlouhý den a stalo se a změnilo asi tisíc věcí. Taky moc rády nespěcháme u snídaně a protože se nespokojíme s nějakou tyčinkou, kterou bysme jedly za běhu, tak si často vaříme teplou snídani. Taková pořádná snídaně udělá den dnem dokonalým. Pokud se toho trochu bojíte, zkuste si to o víkendu. Míchaná vajíčka na cibulce, šunka nebo slanina, fazole v rajčatový omáčce, pečený půlky rajčat nebo osmažený houby.

  1. Vezměte si plastovou židli do sprchy a sedněte si na ni

U tohoto bodu jsme se na sebe podívaly, jestli jako vážně. Když jsme o tom pak chvíli přemýšlely, tak jsme se dobraly k tomu, že je to vlastně strašně super. Nahřátá židle, na kterou se posadíte a necháte si na záda chvíli proudit horkou vodu může bejt dokonalej ranní relax a pokud k tomu použijete správnej ovocnej, nejlépe citrusovej sprchovej gel, tak si myslíme, že máte vyhráno.

  1. Přečtěte si nějakou motivační hlášku

No tak jasně! Bez toho by přece neexistovala celá Číča v kleci. Tomuhle my věříme ze všeho nejvíc, a proto to denně praktikujeme. A nejen ráno.

  1. Poslechněte si svoji oblíbenou hudbu

Pokud jste opravdoví milovníci hudby a víte, že vás ta vaše vždycky skvěle naladí, nakopne a přivede na lepší myšlenky, tak vlastně není nic jednoduššího, než si ji pustit hnedka ráno a tím si zajistit lepší den. Zmáčknutí tlačítka „Play“ zabere několik vteřin, hudbu můžete poslouchat u dalších ranních činností, které děláte, takže vás časově nijak neomezí. My už máme náš playlist na ráno připravenej!

  1. Vstávejte s nějakou dokonalou kávou

Taky milujete kávu jako my? Bez kávy odmítáme vyjít z domu. Pokud máte něco hodně rádi, měli byste do toho trochu investovat. Kdysi jsme taky pily instantní kávu a důležitý bylo, že je to prostě káva, ale časem jsme si řekly, proč si tohle vlastně neužíváme mnohem víc. A tak jsme se prokousaly desítkami balíčků různých namletých zrnek až k několika nejlepším, který nám chutnají nejvíc a hlavně k french pressu, se kterým dostalo tohle potěšení ještě úplně jinej rozměr.

  1. Mějte připravený TO-DO list!

O tom už jsme psaly v minulých článcích. Podle nás to je jedna z úplně nejdůležitějších věcí na ráno. Přesně víte, co máte a chcete ten den udělat. Nemusíte se tím už stresovat, protože ho máte připravený z minulého večera, takže během dne jen vesele a s úsměvem škrtáte.

  1. Vypijte půl litru vody

Samy s tímhle máme problém. Zapomínáme pít i během dne a pak se divíme, proč na nás leze únava nebo nás bolí hlava. Po několika hodinách spánku je naše tělo dehytratovaný a potřebuje spoustu vody. Challenge accepted! Budeme pít mnohem víc vody. A nejen ráno!

  1. Mějte připravené oblečení z předchozího večera

Další super nápad, kterej jdeme zkusit. Uvědomily jsme si, že se každý ráno obě hrabeme jedna přes druhou ve skříni, nemůžeme nic najít, zjistíme, že to, co jsme si chtěly vzít na sebe máme vlastně v koši na prádlo a začneme jančit. Když to uděláme večer, tak zjistíme, co ve skříni máme a co ne a nemusíme se tím ráno vůbec stresovat. No a taky ušetříme spoustu času, kterou můžeme využít třeba na vaření snídaně.

  1. Rozlučte se s lidmi, které máte rádi

Platí v případě, pokud máte rodinu nebo kamarády jako spolubydlící. Pro ten dobrej pocit. Neuděláte tím radost jen sobě, ale určitě i jim. Zkuste si navzájem popřát úspěšnej den, ať rychle utíká a těšte se na sebe večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *