Jak už jste si určitě všimli na našich sociálních sítích, máme dva nový krásný plakáty, který řeknou všechno beze slov :) Hamsa a Mandala vznikly na cestách možná i trošku proto, aby nám pomohly. My vám o nich něco málo povíme.

Hamsa zobrazuje dlaň pravé ruky, což bylo v mnoha společnostech během historie považováno za znamení ochrany. Hamsa je známá i jako Fátimina ruka nebo Ruka Marie. Tento symbol nosívala na svých amuletech bohyně plodnosti, lásky a války Ištar. Hlavním úkolem symbolu Hamsy bylo chránit ženy před uhranutím, podporovat jejich zdraví a plodnost a posilovat slabé. V mnoha případech je tento symbol zobrazovaný s očima. To proto, že ochrání před uhrančivým pohledem druhých.

plakat_hamsa_mockup_1

Mandala znamená magický kruh. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. Toho využívá i psychologie a psychoterapie, kde jsou mandaly používány jako relaxační pomůcka a jako doplněk k tradiční léčbě zejména pro všechny, kteří se snaží najít sami sebe.

plakat_mandala_mockup_1

Oba plakáty máme ve standardní velikosti 30 x 40 cm, na kterou najdete v IKEE dokonalý levný a pěkný rámečky. Poslední dny jsme spolupracovaly s jednou milou blogerkou a youtuberkou, která hodně cestuje, takže se můžete těšit i na další novinky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *