A tak jsme si řekly, že dáme po dlouhý době nějaký číčotipy :) Jsou to věci, který reálně používáme, máme je rády, vy je možná neznáte a třeba se vám budou na Vánoce hodit. Doufáme ale, že už máte nakoupeno u nás na e-shopu (haha).

JAGAIA
Jagaia je taková srdcovka. Moc se nám líbí její filozofie. Je to česká, ručně vyráběná značka uprostřed lesů. Bylinky pro kosmetiku Jagaia jsou sbírány ve volné přírodě tak, aby jejich léčivá síla mohla být dál předána nám všem. Ptáte se jak? To je tak trošku tajemství, ale můžeme potvrdit funkčnost. Na energie věříme a celý balíček, který vám přijde, energií číší<3

Co podpoříte koupí kosmetiky Jagaia? Zakoupení pozemku pro pěstování vlastních bylinek k výrobě kosmetiky a olejů v bio kvalitě.

Podívejte se, jak krásné balení vám přijde.

FINO EKO NATURA
Pytle do koše asi nebudete nikomu kupovat jako vánoční dárek. I když! Ono, proč ne. Lepší, než nějakou zbytečnost je asi fakt lepší koupit i sáčky do koše. Jaké? Fino EKO NATURA, sáčky, které se kompletně rozloží do 2 let! Zbytečný plast nebude zatěžovat planetu Zemi, želvy si nebudou plést medúzy se sáčky… a tak vůbec :)

Chcete je přesto raději recyklovat? Jsou i recyklovatelné, můžete je hodit do kontejneru na plasty. Jaký je rozdíl oproti pytlům z bioplastu? Na tyto pytle se spotřebuje o 80 % méně energie.

Kde je koupíte? Buď na našem oblíbeném obchodu econea.cz nebo běžně už v drogerii DM, Tescu a Albertu. Viděli jste je ještě i jinde? Dejte nám vědět do komentářů.

JOLU
Jolu jsme objevily teprve před měsícem. Zatím máme vyzkoušeno jen pár věcí, ale jsme nadšené lidmi, kteří Jolu dělají. Jsou to manželé, kteří kosmetiku dělají výhradně pro potřebu ostatních lidí, neženou se za žádným výdělkem, ceny kosmetiky Jolu jsou téměř za výrobní náklady a (nejen) zbytek jde na nadaci Dobrý Anděl.

Mysleli jste si, že takoví lidé už neexistují? My taky. Přečěte si jejich bublinkový příběh.

Co z Jolu používáme my?

Zázrak: Nat do té doby nepoužívala denní krém, protože jí všechny přišly blbé pod make-up. Až s čistě přírodním krémem s UV filtrem se jí podařilo konečně začít pravidelně krém používat. Nelekněte se. Je brutálně mastný (ale ihned se vstřebá) a brutálně oranžový (jako oranžový v krabičce, ne na obličeji:))

PRATELNÉ ODLIČOVACÍ TAMPONKY VILIBALDO
Snažíme se jakkoli eliminovat zbytečný odpad. Obě jsme měly pár pratelných tamponů z Fleru, ale nedávno jsme narazily na značku Vilibaldo. Na paní, která šije a vyrábí šikovný věci. Tamponky jsou jemné, šetrné k pleti a jako bonus jsou velké! A jako další bonus se vám neztratí v pračce tak, jako třeba ponožky, protože sáček, ve kterém vám pratelné odličovací tamponky přijdou, je vhodný právě na praní do pračky. Prostě je přihodíte s dalším prádlem a jedete odznova :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *